Vaše záda

vám budou vděčná!

Pro objednání

volejte:

272 188 442
  • Váš nákupní košík je prázdný.
X

E-book zdarma

Nechte si posílat aktuální informace o Kosmodisk výrobcích a akčních slevách a získejte e-book ZDARMA.
Odeslat
kosmodisk.sk Pro nákup zboží na Slovensku navštivte www.kosmodisk.sk

Dormeo

Top Shop

Při které činnosti spálíte nejvíc kalorií?
Při které činnosti spálíte nejvíc kalorií?

Naše tělo odbourává kalorie většinou mnohem pomaleji, než je přijímá. Pro ztrátu malého množství tělesného tuku musíme vynaložit opravdu velké úsilí. To si mnozí z vás vyzkoušeli určitě několikrát na vlastní kůži.

Prohlédněte si následující tabulku a zjistěte si, kolik hodin jízdy na kole, bruslení či chození musíte investovat do toho, abyste shodili jeden kilogram.

Něvěšte však hlavu! Někdy stačí jen trochu pozměnit životní návyky a vaše tělo bude denně spalovat mnohem více kalorií. Lidský metabolismus naštěstí pracuje nepřetržitě, takže k odbourávání přijatých kalorií přispívají i zdánlivě nenáročné každodenní činnosti.

Činnost Počet spálených kalorií za 1 hodinu Počet hodin na 1 kg váhy Výhoda
Chůze - rychlost km/h na rovné ploše od 330 do 420;
- do kopce od 660 do 900
- na rovné ploše od 16 do 21 hodin;
- do kopce od 7 do 10 hodin
Začněte pomalou 10 minutovou chůzí, která vaše svaly zahřeje. Poté střídavě choďte 5 minut rychle a 3 minuty pomalu. Nakonec intervaly prodlužujte. Vaši „rychlou chůzi“ vždy ukončujte pomalým chozením.
Bruslení na kolečkových bruslích od 500 do 600 od 7 do 8 hodin Bruslení vás dostane do formy, budete více pružní a zlepšíte si rovnováhu. Při provozování tohoto sportu nikdy nezapomínejte na chrániče a na helmu.
Jízda na kole od 600 do 900 od 11 do 23 hodin Při jízdě na kole posílíte svaly na nohou, hýždích a břichu. Zároveň se budete moci kochat okolní přírodou.
Tenis - od 560 do 660 při hře jednotlivců;
- od 420 do 480 při hře dvojic
- od 11 do 13 hodin při hře jednotlivců;
- od 14 do 16 hodin při hře dvojic
Tenis zlepšuje soustředění, koordinaci a reflexní reakce.
Plavání od 550 do 750 od 9 do 13 hodin Plavání má blahodárný účinek na všechny svaly vašeho těla, také uleví vaší páteři. Patří mezi nejzdravější sporty, nebo´t nezatěžuje klouby.
Veslování od 400 do 600 od 11 do 17 hodin Vytvaruje nejen horní polovinu vašeho těla, ale také nohou.
Badminton od 430 do 490 od 15 do 17 hodin Posílí jak horní část vašeho těla, tak i vaše nohy. Na rozdíl od tenisu tento sport můžete provozovat prakticky kdekoliv.
Plážový volejbal od 490 do 570 od 13 do 15 hodin Posiluje všechny větší svaly a je to ideální rekreační sport, především u moře.
Vrhání frisbee od 260 do 310 od 24 do 29 hodin Díky tomuto sportu budete obratnější, budete mít lepší reflexy a budete lépe koordinovat vaše ruce a nohy. Je vhodný pro každého, protože nevyžaduje žádnou speciální přípravu nebo předchozí znalosti. Je také skvělou činností při venčení vašich domácích, chlupatých mazlíčků.

Tipy na cvičení

Jak bojovat proti oteklým nohám?


Oteklé nohy trápí mnoho lidí. Většinou se však dá tento problém jednoduše vyřešit. Stačí několik jednoduchých cvičení ráno a večer a budete se cítit o 100 % lépe.

Více...

Chybí vám energie?


Máte dny, kdy se probudíte zcela bez energie? Připadáte si občas extrémně unavení a mátožní v práci? Představujeme vám čtyři skvělé cviky na rychlé probrání se a rozproudění krve…

Více...
  

Činnosti vhodné pro lidi s bolestí zad


V tomto článku najdete několik sportovních a rehabilitačních činností, které jsou vhodné a velmi prospěšné pro lidi trpící bolestmi zad.



Více...
  

Pilates dělá zázraky


Zkusili jste už cvičit Pilates? Tato cvičební metoda dokonale vytvaruje vaše břišní, zádové a hýžďové svaly, a tím zdokonalí celkové držení těla. Pilates vám dodá ztracenou energii, zlepší vaší ohebnost a koordinaci. Při cvičení Pilates si příjemně odpočinete.

Více...
  

Užijte si zábavu s velkým míčem na cvičení!


Cvičební míč je skvělou pomůckou nejen pro procvičování břišních svalů, můžete na něm procvičovat také ostatní, těžko dostupné svaly, a zlepšit si tak svou rovnováhu a celkovou koordinaci pohybů.

Více...
  

© 2008, Studio Moderna s.r.o. |

Kontaktujte nás

| | KOSMODISK International

Kosmodisk je patentovaná, na trhu registrovaná značka. Vyrobeno v EU.